Asymetryczne kreacje na jedno ramię

Klasyczna sukienka to oczywiście nieśmiertelna mała czarna. Jak sama jej nazwa wskazuje jest to kreacja niezbyt długa, czyli optymalnie możemy przyjąć, że sięga do kolan. Jeśli chodzi o górę jest ona prosta, na grubych bądź cienkich ramiączkach. Tak prezentuje się klasyka, która powinna znaleźć się w szafie każdej przedstawicielki płci pięknej. Producenci strojów jednak nie ograniczają się do tego jednego fasonu. Nie sposób wymienić wszystkie propozycje, dlatego skupimy się nad kreacjami nieco nietuzinkowymi, mianowicie asymetrycznymi.

Pod tą nazwą mogą kryć się różnego rodzaju kreacje. Na początek zatrzymamy się na sukienkach z jednym ramieniem, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od kilku lat. Czemu zawdzięczają swoją popularność? Z pewnością swojej odmienności. Przeważająca większość sukienek bowiem albo posiada zwykłe ramiączka, albo jest ich zupełnie pozbawiona. Pierwsze z wymienionych dają nam większą swobodę, choćby w tańcu, drugie zaś są bardziej seksowne. Modele z jednym ramieniem łączą obie te cechy – leżą idealnie na ciele, równocześnie dodając seksapilu poprzez odsłonięte ramię.

Kreacje z jednym ramieniem nie mają jednej określonej długości. Producenci zadbali o to, aby zadowolić każdy gust i urozmaicili swoją ofertę do granic możliwości. Wpływ na wybór pomiędzy mini, midi a maksi z pewnością będzie miał rok urodzenia potencjalnej właścicielki oraz przeznaczenie kreacji. Nikogo z pewnością nie zdziwi fakt, że krótsze sukienki wybierzemy na mniej oficjalne wyjścia, kreacje do ziemi zaś zostawiając na uroczyste bale.

Różnorodność panuje nie tylko w kwestii długości. Zasada ta stosuje się również w temacie kolorów i wzorów sukienek. Wspomniana mała czarna oczywiście zajmuje pierwsze miejsce, nie wyklucza jednak bardziej odważnych barw. Niezmienne zostaje jedynie jedno : fakt, że kreacja posiada jedno ramię. Reszta jest tworzona w myśl zasady „do wyboru do koloru“.

Pod nazwą asymetryczne kreacje muszą kryć się niekoniecznie tylko i wyłącznie sukienki na jedno ramię. Równie dobrze możemy tak nazwać strój o niesymetrycznym dole. Przykładem mogą być kreacje posiadające tren. Z pewnością zarówno pierwsze, jak i drugie są nietuzinkowe i warto na nie postawić, jeśli chcemy wyglądać inaczej niż dziewięćdziesiąt dziewięć procent kobiet obecnych na uroczystości.