Ekskluzywne suknie jedwabne, szyfonowe, z koronką

Każdy z nas ma w życiu takie momenty kiedy musi wyglądać naprawdę elegancko. Sylwester, wesele kogoś z rodziny, firmowe przyjęcie a może odbiór jakiejś nagrody, to na pewno jeden z takich momentów. Często wtedy pojawia się problem co na siebie włożyć. O ile mężczyźni mają ograniczone możliwości do eleganckiego, ciemnego garnituru, o tyle kobiety mają z tym duży kłopot. Obowiązkowa jest wtedy sukienka a najlepiej elegancka suknia. Jeśli nie posiada się takiej w swojej szafie należy wybrać się na zakupy i znaleźć coś eleganckiego. A wybór jest ogromny. Ograniczony tylko naszymi możliwościami i proporcjami naszej sylwetki. Choć przy obecnych możliwościach każda, nawet najbardziej kłopotliwa sylwetka, znajdzie coś dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, że eleganckie przyjęcia kierują się swoimi zasadami i musimy przestrzegać pewnego dress codu. Suknia na tego typu okazje powinna być długa i niezbyt krzykliwa. Najlepiej z eleganckiego materiału plus jakieś dyskretne ozdoby.

Zaczynając wyścig po sklepach pamiętajmy o tym, że najlepiej jest wybierać modele klasyczne, które nosić można przez kilka sezonów i na różne okazje. Do wyboru mamy suknie jedwabne, szyfonowe, z koronką. Im bardziej wyszukany materiał tym drożej wygląda suknia choć wcale nie musi rzeczywiście kosztować majątku. Najlepszym kolorem na tę okazję jest czarny, który dodatkowo wyszczupla ale można pozwolić sobie na inne kolory np. czerwony, niebieski, biały. Choć nie są polecane kolory zbyt krzykliwe. Wyglądają mniej elegancko a na dodatek mogą dodawać objętości. Suknie wieczorowe mogą mieć różnoraki krój. Począwszy od małej czarnej przez średniej długości sukienki aż po długie suknie czasem nawet z trenem. Do niedawna bardzo modnym elementem wieczorowej sukni był gorset. Teraz jest już używany coraz rzadziej.

Bardzo dobrym dodatkiem do wieczorowej sukni jest koronka użyta pod każdą postacią. Może ona stanowić część sukienki, być ozdobną falbanką lub tylko dodatkowym szalem lub ozdobą torebki. Jeśli ktoś lubi odważne propozycje a okazja mu na to pozwala ciekawym rozwiązaniem może być plisowana lub rozkloszowana sukienka.