Suknie z odkrytymi plecami na ślub i wesele

Ślub i następujące po nim wesele to wydarzenie, które wymaga specjalnej oprawy. W tym szczególnym dniu najważniejsi są oczywiście Państwo Młodzi. Uwaga wszystkich skupia się właśnie na nich dlatego ich zewnętrzny wygląd musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Nie oznacza to oczywiście, że stroje gości są zupełnie nieistotne. Przecież każdy pragnie wyglądać pięknie będąc świadkiem tej uroczystości. I absolutnie każdy ma do tego prawo.

Większość kobiet dostając zaproszenie ślubne staje przed dylematem: co założyć w ten wyjątkowy dzień. Możliwości jest oczywiście bez liku. Oferta producentów jest na tyle zróżnicowana, że nie sposób wymieniać każdej z nich. Dlatego skupimy się na jednej wybranej propozycji, która kryje się pod nazwą suknia z odkrytymi plecami. Użyta liczba pojedyncza nie wyklucza oczywiście mnogości modeli. Co więc różni je między sobą?

Pierwszym rozróżniającym je wyznacznikiem jest bez wątpienia długość. Tradycyjnie główne to mini, midi i maxi. Nie ulega wątpliwości też, że ostatnie z wymienionych są najbardziej eleganckie. Niektóre panie jednak nad ten aspekt przekładają wygodę w tańcu i wybierają krótsze modele. Po miniówki zaś najczęściej najmłodsze z weselnej zabawy.

Drugi aspekt kryje się pod nazwą fason. Najczęściej odkrycie pleców rekompensuje się bardziej zabudowanym przodem. Nie jest to jednak reguła. Bez większego problemu znajdziemy również modele z większym dekoltem. Producenci dbają bowiem o to, aby gust każdej potencjalnej klientki został zaspokojony.

Bez względu na długość, fason i materiał sukienki zawsze pozostanie jednak problem doboru odpowiedniej bielizny. Nie dotyczy on jedynie tych przedstawicielek płci pięknej, które nie noszą stanika. Co jednak poczuć ma reszta? Najlepiej postawić na model, który z przodu jest tradycyjną częścią garderoby, z tyłu zaś zamiast tradycyjnego zapięcia posiada silikonowy pas, który na pierwszy rzut oka jest niewidoczny. Opcją pośrednią jest zakup biustonosza samoprzylepnego, który przyklejony pod biustem, odpowiednio go uformuje, równocześnie będąc przy tym niewidocznym.

Do kogo skierowana jest propozycja sukni bez pleców? Z pewnością nie dla najmłodszych przedstawicielek płci pięknej. Ograniczenie wiekowe jest właściwie jedynym. Rozmiar nie gra roli. W ofercie producentów znajdziemy bowiem zarówno kreacje w rozmiarze XS jak i suknie w rozmiarze XXL, czyli wyszczuplające kreacje dla puszystych.