Modne sukienki dla figury gruszki, klepsydry, jabłka

Wiadomo, że wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Dlatego każdy chce wyglądać dobrze. Niezależnie od tego czy wybieramy się na przyjęcie czy rozmowę kwalifikacyjną staramy się nienagannie wyglądać.  Ale już stare powiedzenie mówiło „jak Cię widzą, tak Cię piszą“. Osoby o nienagannych sylwetkach nie mają z tym problemu bo niezależnie od tego co na siebie włożą we wszystkim wyglądają dobrze.

Gorzej jeśli nasza sylwetka nie jest proporcjonalna i swoim wyglądem przypomina gruszkę lub jabłko. Takie osoby na pewno zapomnieć powinny o kreacje z gorsetem na bal. Ale z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i nawet dla takich sylwetek znaleźć można odpowiednie sukienki.

Najlepiej mają osoby o tzw. sylwetce klepsydry czyli proporcjonalnych biodrach i ramionach oraz wcięciu w talii. Dla tego typu sylwetki prawie każda sukienka jest odpowiednia. Długa czy krótka, wąska czy szeroka, prosta czy plisowana, nie ma to większego znaczenia. Jeśli chodzi o kolor czy deseń też nie stanowi to problemu. Klepsydra wygląda dobrze we wszystkich kolorach. Ważne aby sukienka dopasowana była do okazji. Można pozwolić sobie także na mocny deseń typu kratka, duże paski lub nawet panterka.

Gorzej mają osoby o sylwetce gruszki czyli małych ramionach a dużych biodrach. Osoby takie pamiętać muszą o tym aby ich sukienka uwydatniała górę sylwetki a maskowała dół. Dlatego ich sukienki powinny mieć wszelkie ozdoby typu drapowanie, marszczenie, wstążki, falbanki u góry np. na ramionach lub gorsecie. Natomiast dół powinien być jednolity, najlepiej gładki. Ważne aby nnie był zbyt luźny ani zbyt ciasny bo dodatkowo podkreśli biodra.

Osoby o sylwetce jabłka mają najwięcej ciała w okolicy brzucha i bioder. Dlatego sukienki dla tego typu pań muszą być tak uszyte aby nie przylegały ciasno do ciała. Najlepiej aby były z delikatnych, lejących się materiałów luźno opadających wzdłuż sylwetki. Nie powinny mieć natomiast ozdób w okolicy talii typu pasek lub kokardka. Ewentualnie tuż pod biustem.
Ponieważ osoby takie oprócz braku talii mają ładną resztę sylwetki pozwolić sobie mogą na pokazywanie nóg lub dekoltu. Mogą również pozwolić sobie na ozdoby w okolicach szyi.