Piękne suknie z cekinami i trenem

Czasami nadchodzi taki moment, że normalny codzienny strój należy zamienić na coś bardziej eleganckiego. Wtedy trzeba zapomnieć o spodniach i koszulce, a myśleć o eleganckiej sukience.
W zależności od tego jak uroczysta jest to okazja, mniej lub bardziej uroczysty może być nasz strój. Przyjęcia typu imieniny musimy odróżnić od wesela a nawet dyskoteki. Na te najbardziej uroczyste przyjęcia założyć wypada coś ekskluzywnego typu kreacja z jedwabiu, szyfonu czy koronki. Choć ta ostatnia w mniej wyszukanej postaci może spełniać swoją rolę również na mniej oficjalnych przyjęciach.

Przy wyborze odpowiedniej sukienki pod uwagę należy brać oprócz charakteru przyjęcia również porę dnia a nawet roku. Ponieważ każda okazja rządzi się swoimi prawami.
Jeśli jest to wieczorowa impreza tańczona typu sylwester, dyskoteka lub wesele bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie sukienka z cekinami. W zależności od koncepcji projektanta może być wykonana cała z cekinów lub mieć tylko cekinowe dodatki. Zdecydowanie lepiej wyglądać będzie opcja druga bo zbyt duża liczba cekinów oprócz tego, że będzie niewygodna, może też dodawać sukience charakteru tandetnej. Chyba, że wybieramy się na dyskotekę wtedy będzie ciekawym elementem w ciemnej sali. Ale zdecydować się na tego typu sukienkę mogą osoby młode i zgrabne bo cekinowe sukienki przeważnie są dość krótkie i wąskie z powodu pracy jaką należy włożyć w jej wykonanie.

Jeśli okazja jest naprawdę uroczysta warto zdecydować się na długą suknię wieczorową. Są to najczęściej długie, lejące się suknie, wąskie lub szerokie dołem, na ramiączkach lub bez, czasem nawet z trenem. Modny ostatnio stał się model z krótkim przodem a długim trenem z tyłu. Ale do tego typu sukienek potrzebne są zgrabne nogi. Choć suknie z trenem są bardzo eleganckie trzeba umieć je nosić ponieważ z racji swojego wyglądu są dość kłopotliwe.
Ciekawą koncepcją dla pań o zgrabnej figurze i zasobnym portfelu będzie suknia z cekinowym gorsetem oraz trenem na dole. Wykonana z jedwabiu z dodatkiem cekinów będzie nadawała się nawet na największe gale.